Borovice

 


ANANKE – „Víte, že… Borovice je léčivá?“


Borovice

„Borovice je jehličnatý strom z čeledi borovicové, jeho výška dosahuje 30 až 80 metrů. 

Mladá borovice má kůru pískově červenou, stářím je pokrytá šedohnědou rozpraskanou kůrou. Na větvích vyrůstají malé jehlice, které jsou na vnější straně vypouklé a temně zelené.

Šišky jsou kuželovité s dřevnatými šupinami.

Borovice roste v Evropě a Asii, vyhovuje jí sušší a písčitá půda. U nás jsou borové lesy rozšířeny v nižších horských oblastech.“

/tolik citace z krásného článku o borovicích z časopisu DARINA

– vydání duben 2018 (www.casopisdarina.cz)/

Článek rovněž popisuje léčivé účinky borovicových silic a dalších látek. Najdete zde také návod na výrobu domácího borovicového sirupu, návod na přípravu čaje z borovicových pupenů a podobně.

„Jděte do lesa a obejměte strom“, je nadpis v poslední části článku. Píše se zde o účincích borovice na člověka, o přenosu pozitivní energie. Již méně se však ví o tom, že ze stromů je borovice jedním z mála stromů, který má energii aury podobnou energii aury člověka. A proto je nám s borovicí tak dobře, když ji objímáme.

Má rada na závěr. Možná se vám to bude zdát divné, ale před obejmutím stromu byste jej měli požádat o dovolení energii od něj získat. A po obejmutí a načerpání energie zase slušně poděkovat.