Úvod k problematice tématu Aura

Úvod k problematice tématu aura

Z hlediska dnešní vědy je tělo člověka již “téměř” probádáno. Oficiální medicína tvrdí, že chápe a zná téměř všechny aspekty lidského těla a přesto jsou některé, které vůbec nestuduje. Vývoj však jistě ukáže, že se vědci mýlí. Budou objeveny další a další souvislosti. Potvrdí se také “věci”, které jsou dávno známé, ale jež nechtěli vidět.

Pokud nyní čtete tuto přednášku, pak jste si určitě již někdy položili otázku: “Kdo jsem?” nebo “Jaké síly ve mně působí?”. Ti hloubavější měli oněch otázek jistě celou řadu a asi ne na všechny nalezli odpovědi.

Jsme lidé, jsme živí tvorové a jsme individuality. Tato informace je velice důležitá v mnoha oblastech, kde se pracuje s lidmi. Člověk jako individualita je složitý a popsat jej celého se všemi hledisky a aspekty je nemožné. Proto se v této části přednášky budeme zabývat těmi částmi, které souvisí s energiemi (i když vlastně vše souvisí se vším).

Průměrný člověk zná složení fyzického těla. Méně lidí však ví, že existují i jiná těla. Tato těla ( někdy také nazývaná jako energetická pole ) však vidí jen někteří jedinci, kteří mají vyvinutou schopnost “vidění”. Jelikož je vše energie, jsou i tato těla energetická, jen mají různou “hustotu”. Každé takové tělo může být pojímáno jako vibrační pole, protože má každé svou základní frekvenci vibrací. Známe čtyři druhy těl ( kromě fyzického ) či čtyři druhy vibračních polí:

    • Éterické
    • Emoční neboli astrální
    • Mentální
    • Duchovní

V tématu o auře nás budou právě tato pole (těla) zajímat nejvíce. Avšak lidské tělo je natolik složité, že k jeho alespoň přibližnému pochopení musíme své studium rozšířit i na další pojmy. Uvedu zde některé důležité: energetická centra neboli čakry, energetické kanály kolem páteře, akupunkturní dráhy a body. Těmto pojmům se však budeme věnovat v jiných přednáškách.

 

Další kapitola Aura popis ->